Czy jeśli mój toczeń śpi od 3 lat to czy mogę użyć kwasu hialuronowego?

Choruje na tocznia. Obecnie nie jest aktywny. Z racji zajęcia nerek nadal przyjmuje furosemid. Moje parametry są dobre. Chciałabym bardziej zadbać o siebie i powiekszyć usta czy poddać się mikrodermabrazji. Niestety wszystkie zabiegi medycyny estetycznej w swoich przeciwwskazaniach maja choroby autoimmunologiczne, niektóre wprost wskazują tocznia. Czemu? Czy jeśli mój toczeń śpi od 3 lat to czy mogę użyć kwasu hialuronowego? Czy furosemid jest przeciwwskazaniem?

Przed każdym zabiegiem kluczowe znaczenie ma konsultacja lekarska, której zadaniem jest rozwianie wszelkich wątpliwości co do bezpieczeństwa wykonania zabiegu.

Serdecznie pozdrawiam