Czy jest jakaś metoda, która określa ile zostało spiłowanej powierzchni stycznej zęba?

Witam,noszę aparat clear alinger mam stłoczone przednie zęby,górne 2 nachodzą na 1. W celu zwiększenia miejsca żeby " wcinąć 2 Pani ort.zrobiła mi striping piłowanie powierzchni stycznych 2 i jedynek górnych0,2 mm z kazej str. Ja natomiast obawiam się że więcej mam spiłowane, boję że moje zęby będą narażone na próchnicę. Proszę o radę. Czy jest jakaś metoda, która określa ile zostało spiłowanej powierzchni stycznej zęba, da się to jakoś określić? Z góry bardzo dziękuję.

Witam,
nie ma metody dokładnego określenia jak dużo szkliwa zostało zniesione. Do wykonania stripingu używa się pasków o określonej grubości i nasypie . Dzięki temu lekarz jest w stanie dobrać odpowiednią grubość paska do planowanej głębokości separacji.
Pozdrawiam.

Witam
Sprawdzenie tego już po spiłowaniu jest niemożliwe. Proszę jednak zaufać ortodoncie, wie co robi. To metoda stosowana w ortodoncji. Striping wykonuje się w niewielkim stopniu na tkankach zęba. Na większą próchnicę może narazić Panią jedynie nieodpowiednia dieta i zła higiena.