Czy konieczne będzie leczenie kanałowe?

Witam! W środę miała zostać mi wymieniona plomba w piątce, niestety nie udało się przez silne krwawienie z dziąsła. W czwartek ząb został zaplombowany. Wszystko było dobrze, ale dziś pojawił się ból i obrzęk dziąsła od strony wewnętrznej pomiędzy czwórką, a piątką. Ząb nie boli tylko dziąsło. Zaznaczę, że zabiegi były wykonywane bez znieczulenia. Co to może być? Czy konieczne będzie leczenie kanałowe? Kolejną wizytę mam za 4 dni czy mogę tyle z tym zaczekać czy pilnie udać się do stomatologa?

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk

objawem który na sto procent wskazuje na konieczność podjęcia leczenia kanałowego jest ból samoistny w nocy
proszę zgłosić się do lekarza który Panią leczy
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Opisane przez Panią objawy wiążę z próbą odbudowy ściany stycznej zęba i użyciem w tym celu paska. Jeżeli ubytek nie drąży do miazgi, leczenie kanałowe nie będzie konieczne. Jednak ważne jest, aby dziąsło było wyleczone przed ponowną próbą odbudowy zęba.
Może Pani stosować płukanki ściągające oraz maści punktowo na dziąsło, do czasu ustalonej wizyty.