Czy konieczne są badania w kierunku CMV w ciąży?

Witam. Obecnie jestem w 26 tyg. ciąży. W badaniach do 10 tc. wyszly mi pozytywne wyniki wirusa cytomegalii w klasie IGg (wartość - 322) oraz toksoplazmozy również w klasie IGg (wartość - 58). Po miesiącu powtórzyłam toksoplazmozę z wynikiem bardzo zbliżonym, po czym otrzymałam zalecenie zrobienia kolejnych badań w kierunku obydwu wymienionych wyżej chorób między 21 a 26 tc. Czy jest sens powtarzania ciągle tych samych badań zwłaszcza jeśli wyniki świadczą o przebytych chorobach w przeszłości a nie obecnie? Dziękuję, pozdrawiam.

Lek. Michał Lenard

Nie znam pozostałych wyników Pani badań i Pani stanu klinicznego, więc trudno mi się do tego ustosunkować. Jeżeli jednak Pani lekarz zlecił takie badania, to sugeruję zastosować się do jego zaleceń i je wykonać. Pozdrawiam!