Czy kość sama się odbuduje i do niej można wstawić implant?

Witam ma pytanie, ponieważ dostałem kilka sprzecznych odpowiedzi. Miałem wyrwany ząb, nad którym był ziarniniak. Jeden impalntolog zamierza zacząć od wypełnienia zębodołu materiałem kościotwórczym.Inny implantolog powiedział, że nie. Czy kość sama się odbuduje i do niej można wstawić implant czy też ten materiał kościotwórczy jest do tego niezbędny? Lekarz, zmusza mnie abym się zdecydował już, mówi, że w ciągu 4 t. musi być materiał zamieszczony,bo nie będzie możliwości wstawienia implantu.

W niektórych przypadkach np. w przypadku obszernego stanu zapalnego lub znacznej utraty tkanki kostnej w wyniku chirurgicznego usuwania zęba zaleca się uzupełnienie przestrzeni zębodołu materiałem kościozastępczym. Przyspiesza to proces gojenia oraz wzmacnia operowaną okolicę. W tym celu lekarz stosuje specjalne preparaty. Istnieje kilka rodzajów materiałów kościozastępczych. Kiedy co i jak stosujemy zależy od indywidualnej oceny lekarza po uzgodnieniu z pacjentem.Jeżeli Pacjent wyraża zgodę i ma do lekarza zaufanie podejmujemy dalsze leczenie.