Czy mam może zażyć Klacid przy Xalerto?

Moja mama zażywa dość dużo lekarstw, między innymi Xalerto. Teraz zachorowała i lekarz na pogotowiu przepisał jej Klacid 500. Bardzo proszę o odpowiedź. Czy nie wystąpią jakieś reakcje .

Lek. Wojciech Zygmunt

Zawsze istnieje ryzyko wystąpienia interakcji między lekami. Ryzyko takich interakcji zwiększa się jednak w miarę, gdy leków przyjmowanych na stałe przybywa. Nie powinno dojść do istotnych interakcji między Klacidem (antybiotykiem makrolidowym), a Xarelto. Nie wyklucza to jednak interakcji między innymi lekami jakie przyjmuje pani mama.