Czy mój opis biopsji oznacza, że mam raka?

Mój opis biopsji: W aspiratach liczne płaty i grupy monomorficznych komórek pęcherzykowych tarczycy,bez cech atypii ,tworzących ogniskowo struktury rozetkowe i pseudorozetkowe. W tle krew. Obraz cytologiczny odpowiada- zmianie pęcherzykowej (III-IV st. Bethesda). co to oznacza? mam raka?

Lek. Paweł Szadkowski

III i IV kategoria oznaczają zmianę pęcherzykową bliżej nieokreśloną lub nowotwór pęcherzykowy i podejrzenie nowotworu pęcherzykowego. Z takim wynikiem musi się Pani udać do lekarza kierującego na biopsję, gdyż jest on niejednoznaczny. Dopiero lekarz, który zna wyniki innych Pani badań, będzie mógł podjąć decyzję o dalszym postępowaniu. Opis sam w sobie nie mówi, że to rak, ale nie może też tego wykluczyć.