Czy może tak dość do transmisji kurzajek?

Dzień dobry, cze jeśli ktoś mający kurzajka na stopie chodzi w skarpetkach po wspólnym dywanie to domownicy mają obawiać się zarażenia?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

chodzenie po dywanie w skarpetkach przez osobę, która cierpi na kurzajki nie powinno spowodować zarażenia innych osób.

Inaczej by było, gdyby osoba ta chodziła po dywanie boso. Wówczas wirus mógłby zostać przeniesiony na pozostałych domowników. Dzięki skarpetkom zmiana nie dotyka bowiem bezpośrednio dywanu.

Ryzyko zarażenia niesie ze sobą także wchodzenie pod prysznic bez ochronnego obuwia, a także zakładanie cudzych butów. Osoba, u której pojawiła się kurzajka powinna zwrócić szczególną uwagę na higienę – używać tylko swojego ręcznika i gąbki.

Zmiana skórna, jaką jest kurzajka została opisana w naszym artykule. Znajdzie tu Pani wiele cennych informacji: https://portal.abczdrowie.pl/kurzajka-jak-wyglada-rodzaje-przyczyny-leczenie-domowe-sposoby.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.