Czy można płód zarazić rumieniem pospolitym?

Witam, czy istnieje ryzyko zarażenia rumieniem pospolitym, jestem w 38 tyg ciąży dowiedziałam się, że mój tato jest zarażony rumieniem.

Lek. Paweł Szadkowski

Zakażenie rumieniem w ciąży, zwłaszcza w dwóch pierwszych trymestrach, może być niebezpieczne. Jednak większość kobiet, która zaraziła się w czasie ciąży, rodzi zdrowe dzieci. Najlepiej unikać kontaktu z osobą chorą.