Czy można pływać kajakiem po usunięciu migdała?

Witam czy 10 dni po wycięciu migdałków można jechać na kajaki?

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

Po zabiegu usunięcia migdałów wskazane jest unikanie wszelkiego wysiłku fizycznego, zaleca się odpoczynek w łóżku i nieforsowanie organizmu. Okres, o jaki Pani pyta to wciąż krótki czas od operacji, dlatego wydaje się, że wyprawa na kajaki nie jest najlepszym pomysłem.

Proszę jednak zwrócić uwagę na to, że każdy organizm może inaczej radzić sobie z regeneracją po zabiegu. Dlatego zachęcamy przede wszystkim, by skonsultować się z lekarzem, który wykonał zabieg. Operator będzie wiedział najlepiej, czy może Pani sobie pozwolić na większy wysiłek po około 2 tygodniach od wycięcia migdała.

Więcej o samej operacji może Pani znaleźć tu:

https://portal.abczdrowie.pl/wyciecie-migdalkow

https://portal.abczdrowie.pl/migdalki-charakterystyka-budowa-choroby-usuniecie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.