Czy można pójść na solarium po stosowaniu antybiotyku?

Dzien dobry. Przyjmuję obecnie antybiotyk w związku z chorobą wirusową. Ostatnia dawka leku przypada na wtorek. W czwartek w przyszłym tygodniu planuję wizytę w slarium w związku z ważnym wydarzeniem w następnym tygodniu. Czy dwa dni po zakonczeniu kuracji antybiotykiem solarium jest bezpieczne? Z gory dziekuje za odpowiedz. Pozdrawiam

Dzień dobry. Po pierwsze na infekcje wirusowe nie stosuje się antybiotyków, więc myślę że mamy tu nieścisłość, po drugie ekspozycja na światło jest przeciwwskazana podczas przyjmowania niektórych antybiotyków np. tetracyklin. Tak czy inaczej polecam skontaktować się z lekarzem zlecającym leczenie.