Czy musi być zachowany określony odstęp między przyjęciem tabletki?

Witam, od miesiąca przyjmuję lek Glucophage 1000 mg. Wyczytałam,że podczas kuracji niewskazane jest spożywanie alkoholu. Na co dzień trzymam się od niego z daleka,jednak mam przed sobą specjalną okazję,kiedy chciałabym sobie pozwolić na jedną czy dwie lampki wina. Czy można jednego dnia pominąć tabletkę,jeżeli wiem że ''wpadnie'' mi wtedy odrobina alkoholu? Czy musi być zachowany określony odstęp między przyjęciem tabletki a piciem alkoholu? Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Lek. Katarzyna Szymczak

Jeśli przyjmuje Pani tylko raz dziennie sugeruję wtedy np przyjąć lek rano jeśli wieczorem będzie miała w planach picie alkoholu.
Pozdrawiam