Czy ochrona przed ciążą będzie dalej zachowana?

Przyjmuje tabletki Vibin mini. Pierwszy dzień krwawienia z odstawienia występował u mnie w środę. W grudniu zamiast 7 tabletek placebo przyjęłam tylko 2 i przeszłam do nowego blistra rozpoczynając od tabletek aktywnych ( w piątek ). Czy kolejny blister mam zaczynać od piątku a nie od środy i przyjmować tabletki placebo zgodnie ze schematem ( 7 tabletek )? Czy ochrona przed ciążą została zachowana?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

najlepiej, aby stosowała się Pani do zaleceń znajdujących się w ulotce preparatu. Wskazuje się jednak, że przerwa trwająca krócej niż 7 dni nie zmniejsza skuteczności ochrony antykoncepcyjnej.

W przypadku tabletek antykoncepcyjnych należy jedynie pamiętać, aby nie pominąć żadnej tabletki, ani nie robić przerw między opakowaniami dłuższych niż 7 dni. Zalecamy także, aby się stosować do zaleceń w ulotce tabletek, pozwoli to uniknąć ewentualnych komplikacji.

Więcej informacji na temat tabletek antykoncepcyjnych znajdzie Pani w materiałach, które zamieszczam poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-przerwa-w-braniu-tabletek-moze-byc-krotsza-niz-7-dni

https://portal.abczdrowie.pl/przerwy-w-stosowaniu-pigulek-antykoncepcyjnych

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.