Czy orientację seksualną da się zmienić?

Witam, Mam 19 lat i kilka dni temu moja mama dowiedziała się, że jestem gejem. Powiedziała, że jest to mój wymysł albo choroba. Jak oznajmiłem, że wiem to od ok. 14 roku życia to zasugerowała bym zrobił badania hormonalne, bo nie wyglądam jak gej a te "środowisko" mnie zniszczy. Nakazała mi, bym nie spotykał się z chłopakiem bo w to brnę a nie ma miłości między dwoma facetami. Swego czasu szukałem pomocy i raz jeszcze pytam czy orientacje da się zmienić? Pozdrawiam.

Dzień dobry!

Nie, nie jest możliwe celowe i zamierzone zmienienie czyjejś (czy swojej) orientacji seksualnej. Jest ona względnie stała w ciągu życia i niemożliwa do zmiany z zewnątrz.

Tożsamość seksualna kształtuje się jednak przez dużą część życia, może ulegać powolnym, stopniowym (a nawet szybszym) zmianom, pod wpływem różnych wydarzeń, być nieco inna w każdym kolejnym związku, na różnych etapach życia itp.

Homoseksualność nie jest ani wymysłem ani chorobą.

Gej nie musi "wyglądać" na geja. Tożsamość seksualna i potrzeby miłosne nie muszą mieć żadnego "charakterystycznego" odzwierciedlenia w wyglądzie czy sposobie zachowania.

Nie jest prawda, że nie może istnieć miłość między dwoma mężczyznami.

Pozdrawiam!