Czy po tym zabiegu przysługuje zwolnienie lekarskie?

Czy po wymrozeniu duzej ilosci starych brodawek na stopie, przysluguje zwolnienie lekarskie?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

do wymrażania brodawek stosuje się ciekły azot. W miejscu wykonywania zabiegu często pojawiają się pęcherze wypełnione surowicą. Po jakimś czasie zasychają i zamieniają się w strup, który powinien odpaść po około dwóch tygodniach. Do tego czasu powinno się nosić opatrunek.

W przypadku kurzajek zlokalizowanych na stopach, po zabiegu może pojawić się ból podczas poruszania. W związku z tym lekarze nie wykonują jednocześnie wymrażania brodawek na obu stopach oraz dużych powierzchniach. Duże brodawki mogą wymagać nawet kilku powtórzeń.

Jeśli brodawek było dużo i po zabiegu pojawią się u Pana dolegliwości bólowe podczas chodzenia proszę poprosić lekarza o zwolnienie na okres rekonwalescencji. Wiele zależy też od charakteru Pańskiej pracy, tzn. czy jest to praca stojąca lub wymagająca przemieszczania się.

Zachęcamy do przeczytania artykułu dotyczącego kurzajek oraz sposobów leczenia: https://portal.abczdrowie.pl/kurzajka-jak-wyglada-rodzaje-przyczyny-leczenie-domowe-sposoby.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.