Czy powiększenie warg sromowych oznacza wrodzony przyrost nadnerczy?

Witam, robiłam ostatnio badanie 17-hydroksyprogesteronu w 6 dniu od krwawienia i wynik wynosił 1,72ng/ml (norma: faza follikularna 0,2- 1,3 ng/ml). Mam 18 lat i odkąd pamiętam mam problemy z okresem(nieregularny lub cakowity brak przez rok). W ciągu kilku miesięcy zauważyłam, że moja sylwetka stała się bardzo męska, biust praktycznie zmalał do zera, wyłysiałam, poszerzyła i rozciągnęła mi się twarz oraz urosły mi wargi sromowe, i łechtaczka. Czy to oznacza lekki wrodzony przerost nadnerczy?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna diagnostyka hormonalna niestety tak prosto nie można postawić rozpoznania