Czy powinnam się zgłosić na badania kolposkopowe?

Witam, mam pytanie. Odebrałam dzisiaj wyniki z cytologii. Wyszło mi na nich : Obecność nieprawidłowych komórek nablonkowych, LSIL (HPV, CIN I) . GRUPA PAPANICOLAOU : III. Zalecenia badanie kolposkopowe. Jest to cytologia wykonana po 4 latach. Czy należy zgłosić sie na badanie kolposkopowe z wycinką czy odczekać pół roku i zrobić jeszcze raz?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Powinna Pani zastosować się do zaleceń lekarza prowadzącego. Czyli przede wszystkim powinna Pani zgłosić się na wizytę kontrolną a tam lekarz prowadzący zdecyduje o dalszym postępowaniu.