Czy przecięte ścięgna zginaczy można zszyć?

Mam przecięte scięgna zginaczy w 5 palcu lewej ręki. Z tego co wiem są one przecięte na tym samym poziomie. Chciałam dowiedzieć się czy takie sciegna się zszywa ponieważ słyszałam 2 różne opinie na ten temat?

Witam. Oczywiście takie przecięte ścięgna należy zeszyć - w przeciwnym razie grozi kalectwo!!!. Jeśli nie zostały pierwotnie zeszyte to trzeba będzie je rekonstruować, czym zajmują się ośrodki chirurgii ręki.