Czy rzeczywiście takiego efektu nie będzie?

Dzien dobry, Otrzymałam plan leczenia od mojego ortodonty. Jedna z uwag jest taka, ze moje zeby sa wysunięte do przodu, tzn ,,pod kątem”. Jednym z założeń leczenia jest zmniejszenie kata położenia tych zębów. Ortodonta obiecał, ze nie bedzie efektu cofnięcia wargi lub zmniejszenia ust. Chcialam potwierdzić, czy rzeczywiscie takiego efektu nie bedzie?

Ułożenie zębów jest zwykle konsekwencją wady kostnej i czynnościowej. Wzajemne relacje górnej i dolnej szczęki, wysokość zgryzu, napięcie mięśni, sposób oddychania i połykania, ilość miejsca dla języka w jamie ustnej itd. wpływają na rysy twarzy. Dopiero po całościowej diagnozie i opracowaniu planu leczenia można w odpowiedzialny sposób odpowiedzieć na Pani pytanie. Pozdrawiam