Czy s tej sytuacji pierwsze odkrycie napletka musi być bolesne?

W minione wakacje w końcu udałem się do urologa w związku z podejrzeniem u siebie stulejki, mam ogólnie kłopot ze ściąganiem napletka. Lekarz stwierdził jednak, że to wina zbyt krótkiego wędzidełka i konieczny jest zabieg jego korekty, odradzał mi w tamtym momencie obrzezanie. Zabieg miał miejsce w listopadzie i zakończył się pomyślnie według urologa. Miesiąc po zabiegu byłem u kontroli, lekarz stwierdził, że nie ma już przeciwwskazań do zdejmowania napletka, ilość/długość skóry jest w porządku. Dał mi dłuższy czas na tzw. poćwiczenie. Zasugerował, że jeśli coś nadal będzie nie tak, przepisze mi maść, która powinna pomóc. Obecnie ćwiczę już około dwa tygodnie i nie jestem zadowolony. Może i pobiłem rekord, żołądź był widoczny w mniej więcej 1/4 części, lecz do ideału ciągle daleko. Mam już umówioną kolejną wizytę, lecz stwierdziłem, że w międzyczasie warto byłoby spytać się jakiegoś lekarza-urologa na forum i to właśnie robię. Czy w danej sytuacji pierwsze odkrycie napletka musi być trochę bolesne, czy nadal próbować do skutku? Czy lepiej jednak zaprzestać do wizyty?
MĘŻCZYZNA, 24 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

W warunkach prawidłowych napletek można całkowicie i bezboleśnie ściągnąć poniżej rowka zażołędnego. Jeżeli po wykonanej plastyce wędzidełka i zakończonym gojeniu problem ze swobodnym odprowadzaniem napletka istnieje nadal to trzeba wziąć pod uwagę możliwość występowania stulejki- czyli zwężenia napletka utrudniającego jego swobodne odprowadzenie. Rozpoznanie zwykle nie jest kłopotliwe i stawiane jest na konsultacji urologicznej po zbadaniu pacjenta. Leczeniem rekomendowanym w przypadku stulejki u dorosłego mężczyzny jest obrzezanie.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty