Czy są przeciwwskazania, aby zajść w ciążę, jeżeli wyniki badań TOXO IgG i IgM są dodatnie?

Witam serdecznie, mam 33 lata, chciałabym się starać o drugie dziecko, jednak mam problem, gdyż moje wyniki badań toksoplazmozy IGG i IGM wciąż rosną. 4 lata temu urodziłam zdrowe dziecko, chociaż wykryto u mnie w 5. miesiącu ciąży toksoplazmozę (nie byłam leczona w ciąży, gdyż lekarz prowadzęcy stwierdził, że miano IGM są niskie i nie ma takiej potrzeby) - było IGG 58,1 IU/mL , IGM 2,371 INDEX. Dziecko urodziłam zdrowe - miano IGG dziecka 78 IU/mL. Od początku tego roku leczę toksoplazmozę. Badania z 12.01.2010: zakres opis normy IGG > 10,5 IU/mL dodatni zakres opis normy IGM > 1,0 S/CO dodatni z moich badań: TOXO G - 302 IU/mL, TOXO M - 26,74 S/CO. Rozpoczęłam antybiotyk R*** (2 x 1 tabl., łącznie 40 tabl. przez 20 dni, przerwa 2 tygodnie i następna taka sama kuracja). Badanie z 09.04.2010 (wyższe po antybiotyku) TOXO G - 329,6 IU/mL TOXO M - 29,71 S/CO. Wzięłam trzecią partię antybiotyku (40 tabl.) przez 20 dni. Badanie z 09.07.2010 (IGM jeszcze wyższe) TOXO G - 317,9 IU/mL TOXO M - 31,38 S/CO. Zrobiłam też badanie na awidność przeciwciał w klasie IgG 0,62 INDEX. NORMY- wysoka awidność powyżej 0,3 - wyklucza zakażenie. Chciałabym jeszcze zaznaczyć, że nie mam żadnych objawów toksoplazmozy. Badanie morfologii krwi też jest dobre. Bardzo proszę o odpowiedź - czy jest to możliwe, że IGG i IGM wciąż rosną i są przeciwwskazania, żeby zajść w ciążę? Czy muszę poczekać, aż IGM całkiem "zniknie"? Pozdrawiam
33 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja po

Niestety, czasami niektóre metody zabezpieczenia przed ciążą zawodzą, może dojść do pęknięcia prezerwatywy lub kobieta zapomni o tabletce antykoncepcyjnej. Coraz częściej mówi się o antykoncepcji awaryjnej, która jest określana również jako antykoncepcja ?po? czy antykoncepcja ratunkowa.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam serdecznie,

W diagnostyce toksoplazmozy bardziej miarodajnym badaniem jest awidność IgG - wysoka wyklucza czynną infekcję pierwotniakową, stanowiącą zagrożeniem dla płodu w czasie ciąży. W przypadku badań serologicznych zdarza się czasami , że toksoplazmozowe przeciwciała klasy M mogą utrzymywać się przez wiele lat we krwi zarażonej osoby, mimo że ostra faza choroby minęła.

Najlepszym rozwiązaniem będzie konsultacja z specjalistą chorób zakaźnych, który może ostatecznie wypowiedzieć się o braku przeciwskazań do Pani zajścia w ciążę.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty