Czy stosowanie preparatów likwidujących nadmierne pocenie jest szkodliwe dla organizmu?

Witam, czy stosowanie preparatów likwidujących nadmierne pocenie (chodzi konkretnie o apteczny ANTIDRAL - w kulce) jest szkodliwe dla organizmu? Może bezpieczniej jest używać antyprespirantów w sprayu? Pytam, bo Antidral świetnie liwiduje u mnie nadpotliwość, a stosuję go raz na dwa tygodnie, jednak podobno takie specyfiki w kuce zapychają ujścia gruczołów potowych, które przez to "chorują". Czy to prawda?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jeśli stosowany preparat jest skuteczny to proszę kontynuować jego używanie. W razie wystąpienia działań niepożądanych konieczna będzie wizyta u lekarza.