Czy taka reakcja zęba jest normalna po endodoncji?

Witam, w dniu wczorajszym mialem przeprowadzony zabieg leczenia kanałowego górnej lewej 4. Ząb obumierał prawdopodobnie przeciążenia, gdyż nie miał próchnicy. Po leczeniu, które podobno zakonczło się powodzeniem odczuwam większe dolegliwości bólowe aniżeli przed tzn, przy jakimkolwiek wysiłku czuję niezbyt intensywne pulsowanie zeba, natomiast mocno reaguje on na opukiwanie. Czy jest to normalna reakcja ???

Ząb po leczeniu endodontycznym może boleć przez kilka dni. Warto jednak w takim przypadku przypadku zrobić tomografię komputerową aby sprawdzić w 3D poprawność leczenia kanałowego. Jeżeli leczenie było wykonane na jednej wizycie i pod mikroskopem to powinno być wszystko ok.