Co mam zrobić z tym pulsowaniem zęba?

Dzień dobry. Odczuwam delikatny, ciągły, pulsujący ból zęba. To dolna szóstka, ma ona założoną plombę, z jednej strony jest lekko doklejona. Byłam ostatnio na przeglądzie i dentysta nie mówił ze cokolwiek byłoby do leczenia. Nie widzę na zębie widocznej próchnicy. Boje się, ze czeka mnie teraz leczenie kanałowe, a próchnica jest pod plomba. Czy to możliwe? Oczywiście jestem już umowiona do dentysty

W przypadku bólu pulsującego najczęściej trzeba zęba leczyć endodontycznie. Prawdopodobnie wypełnienie było bardzo duże i głębokie i doszło do martwicy miazgi. Aby dokładnie ocenić korzenie i kość zalecane jest wykonanie tomografii komputerowej. Leczenie kanałowe powinno być wykonane w znieczuleniu pod mikroskopem i na jednej wizycie.