Co robić z bólem po leczeniu tego zęba?

Tydzień temu byłam u dentysty i miałam zakładana plombę. Był to dość głęboki ubytek i wcześniej miałam tlenek cynku, ale nie odczuwałam bólu Teraz po założeniu plomby odczuwam ból przy nagryzaniu, ale tylko w jednym konkretnym miejscu. Zab nie reaguje na cieplo i zimno, raczej sam z siebie nie boli Czekam na kolejną wizytę Czym to może być spowodowane?

Zęba trzeba obserwować. W przypadku głębokiej próchnicy może dojść do obumarcia zęba i konieczności leczenie endodontyczncgo na jednej wizycie. Jeżeli dolegliwości się nasilą trzeba szybko udać się na leczenie. Można wykonać diagnostykę RTG i tomografię komputerową aby zobaczyć w 3D czy nie ma zmian w kości przy korzeniach.