Czy taki zabieg powinien być przeprowadzony w znieczuleniu ogólnym?

Witam! Miałam dzisiaj badanie endoskopowe zmiany zwanej cystą w nosogardle . Nie informujac mnie wcześniej pobano wycinek ale za mały więc lekarka postanowila wyciąć całą cystę. Ból jaki mi towarzyszył mimo znieczulenia miejscowego jakie podaje sie do takiego badania nie był wystarczajacy więc nie pozwoliłam na kontynuacje i nie wycieto całości. Moje pytanie brzmi, czy taki zabieg nie powinien być przeprowadzony w znieczuleniu ogólnym? Trauma jaką przeżyłam jest nie do opisania, obecnie jestem w domu mam temperatura 38,6 st i nie wiem co mam dalej robić. Dodam ,że nie dostałam żadnych leków, typu przeciwbólowe czy antybiotyk. Proszę o pomoc

Jeżeli nie wyraziłaś zgody przed operacją na taki zabieg to jesteś na prawie zaskarżyć to do Sądu i żądać wszelkich odszkodowań w przyszłości w razie powikłań i bólu. Nie znam choroby o nazwie cysty w noso gardle. Czy miałaś TK, czy badanie endoskopowe noso gardła? itd?