Czy te blizny już zostaną?

Wczoraj wieczorem zastosowałam peeling z the ordinary, ten czerwony. Po zmyciu na brodzie i policzku dostałam zaczerwienienia, myslalam aż ze mogłoby to być poparzenie. Na brodzie robi się ciemniejsze. Nie mogę się umówić dziś do dermatologa i nie wiem co robić, czy to zejdzie? Czy zostaną blizny? Czy trzeba to czymś smarować?

Mgr Anna Pujanek Dietetyka, Leszno

Zawarte w peelingu kwasy podrażniły Pani skórę z powodu zbyt wysokiego steżenia lub źle dobranych kwasów do Pani skóry. Proponuję do czasu wizyty u dermatologa pielęgnować i zabezpieczać skórę preparatami dedykowanymi skórze po inwazyjnych zabiegach kosmetyczno-medycznych (np. Peel Mission Regener Max, Sesderma Silkses, La Roche Posay Cicaplast).