Czy ten lek powoduje wzrost masy ciała?

Czy lek Flunarizinum wzf 5mg może powodować przyrost masy ciała?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

wśród działań niepożądanych, które mogą pojawić się wskutek zażywania leku przeciwmigrenowego Flumarizinum producent wymienia zwiększony apetyt, a także tycie oraz zaburzenia pracy żołądka i jelit czy zaburzenia pracy układu nerwowego.

Zachęcam do lektury naszego materiału: https://portal.abczdrowie.pl/nagly-wzrost-wagi-moze-byc-objawem-choroby-zobacz-o-czym-moze-swiadczyc.

Tak więc długotrwałe stosowanie leku może być przyczyną zwiększenia masy ciała, choć należy pamiętać, że oczywiście tego typu skutki uboczne zależne są od wrażliwości na substancje czynne pacjenta. Jeżeli zaobserwowała Pani u siebie wzrost masy ciała i łączy go z zażywaniem leku, proszę skonsultować się z lekarzem – może zadecydować o zmianie leczenia.

Być może zainteresuje Panią także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/profilaktyczne-leczenie-migreny.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.