Czy Rexetin może powodować tycie?

Czy lek Rexetin powoduje tycie?Po których lekach antydepresyjnch się nie tyje?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

jednym ze skutków ubocznych wymienionych w ulotce leku Rexetin jest zwiększenie masy ciała, jednak należy pamiętać, że występowanie danych skutków ubocznych jest cechą indywidualną i ten problem niekoniecznie musi Pani dotyczyć. Proszę wziąć pod uwagę, że problem tycia pojawia się zazwyczaj przy długotrwałym stosowaniu leków przeciwdepresyjnych, a krótkotrwałe terapie niosą mniejsze ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. W przypadku, gdy tycie wystąpiłoby u Pani i wywierałoby zły wpływ na Pani samopoczucie, proszę skonsultować z lekarzem zmianę leku, na taki który zawierałby w sobie jedną z wymienionych substancji: wenlafaksynę, bupropion, nefazodon

(te substancje nie powodują zwiększania masy ciała). Proszę pamiętać, aby nie zmieniać leków na własną rękę, a wyłącznie pod opieką lekarza.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/antydepresanty

https://portal.abczdrowie.pl/srodki-antydepresyjne

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.