Czy to normlane dolegliwości po założeniu aparatu?

Syn wczoraj miał założony aparat stały na dolny łuk plus na ostatnim zębie ma separator żeby się zęby górne i dolne nie stykały. Od wczoraj nic praktycznie nie je, bo przez tą szpare nie może pogryźć nic i dodatkowo od wczoraj bolą i swędzą go zęby. Dzisiaj wstał z bólem głowy i zębów, dostał 1 apap ale nie przeszło. Potem doszły wymioty i mówi że mu jakoś słabo. Co zje to wymiotuję. Czy tak może być, czy to normalne?

Dyskomfort bezpośrednio po założeniu aparatu ortodontycznego jest powszechnie spotykanym objawem. A być może syn nie toleruje do tego paracetamolu. Doradzam nagrzewać policzki po 15 minut każdy, spożywać Wit D3 (2000IU), C (1000mg), Fytomineral (60 kropel) Wobenzym (3 x 2 draż pomiędzy posiłkami). Pozdrawiam