Czy to oznacza, że zaczynam siwieć?

Witam. Mam takie nietypowe pytanie. Mam 26 lat i ostatnio zauważyłam u siebie na głowie trzy białe włosy (około 3 cm). Reszta włosów i tak samo przy odrostach są dalej ciemne. Czy to oznacza, że zaczynam siwieć? Ile czasu będzie trwać aż reszta włosów zacznie robić się biała? Strasznie się wystraszyłam, czy to nie za wczesnie na siwienie włosów?

Dzień dobry,

Prawdopodobnie nie Ma Pani powodów do obaw, trzy włosy to zbyt mało żeby o czymś powiedzieć na pewno.
Proszę jednak obserwować swoje włosy gdyby ich ilość się powiększyła trzeba to zdiagnozować.

pozdrawiam serdecznie

IJ

Siwe włosy w tak młodym wieku mogą pojawić się z różnych przyczyn, zazwyczaj jest to podłoże hormonalne albo stresogenne. Polecam wykonanie podstawowych badań, zmianę stylu życia, mniej stresu oraz udanie się do trychologa na badanie skóry głowy i włosów.