Czy to prawda, że od picia piwa wątroba powiększa się?

Jestem ciekaw czy to prawda czy mit, że od picia piwa rośnie wątroba ? Słyszałem od niektórych ludzi, ale ludzie różne rzeczy gadają. A nawet jeśli rośnie to jak bardzo i czy po zaprzestaniu picia się kurczy (wraca do stanu "normalnego") czy jak to wygląda. Jestem ciekaw bo nie chcę mieć dużego brzucha

Lek. Paweł Szadkowski

Hepatomegalię mogą powodować różne choroby, ale pożywanie piwa nie powinno bezpośrednio powodować powiększenia wątroby. Piwo jest jednak dość kalorycznym produktem i spożywanie go w większych ilościach może prowadzić do nadwagi/otyłości i powiększenia obwodu brzucha.