Czy tradycyjne usuwanie zrostów w nosie nie spowoduje kolejnego powstania zrostów?

Czy tradycyjne usuwanie zrostow w nosie nie spowoduje kolejnego powstania zrostow i tzw. Błędnego koła? Czy metoda laserowa jest szeroko stosowana? Ile czasu po operacji przegrody nosowej mozna usunac zrosty ktore sie pojawily? Trzeba odczekac az przegroda sie zagoi?

Niestety zdarza się że zrosty przecina się kilka razy. Można je oczywiście usunąć laserem - nie jestem przekonany czy to lepsza metoda. Łatwiej przecina się zrosty jeśli jest już wygojona błona śluzowa po septoplastyce czyli min po kilku tygodniach od zabiegu.