Czy usunięcie tłuszczaka na kręgosłupie pomoże w pęcherzu neurogennym i poprawi pracę zwieraczy?

Prosze o POMOC! Mam 28 lat i dopiero teraz zrobiono mi rezonans ktory wykazal- wada wrodzona krzyzowo-ledzwiowego odcinka kregoslupa w postaci niezrosniecia sie tylnej czesci kosci krzyzowej,rozleglego tluszczaka krzyzowego odcinka kanalu kregowego,z wydluzeniem i zakotwiczeniem rdzenia kregowego w jego obrebie.Czy usuniecie tego tluszczaka pomorze mi w pecherzu neurogennym i poprawi prace zwieraczy?Czy usuniecie tluszczaka grozi mi paralirzem nog?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Na ten temat powinien wypowiedzieć się specjalista (neurochirurg), przede wszystkim na podstawie analizy zdjęć z rezonansu. Na podstawie podanych informacji, bez możliwości wykonania badania klinicznego nie można określić możliwości i zakresu powikłań. najprawdopodobniej obecność tłuszczaka powoduje ucisk rdzenia kręgowego i odpowiada za dolegliwości, ale nie można jednoznacznie określić w jakim stopniu możliwe jest wyleczenie wady.

Lek. Daniel Lewczak Urolog

Trudno odpowiedzieć na to pytanie. Decyzję o zabiegu podejmuje neurochirurg. Z punktu widzenia urologicznego istnieje szansa że usunięcie przyczyny pęcherza neurogennego da poprawę, ale reguły nie ma