Czy usunięcie tłuszczaka na kręgosłupie pomoże w pęcherzu neurogennym i poprawi pracę zwieraczy?
Prosze o POMOC! Mam 28 lat i dopiero teraz zrobiono mi rezonans ktory wykazal- wada wrodzona krzyzowo-ledzwiowego odcinka kregoslupa w postaci niezrosniecia sie tylnej czesci kosci krzyzowej,rozleglego tluszczaka krzyzowego odcinka kanalu kregowego,z wydluzeniem i zakotwiczeniem rdzenia kregowego w jego obrebie.Czy usuniecie tego tluszczaka pomorze mi w pecherzu neurogennym i poprawi prace zwieraczy?Czy usuniecie tluszczaka grozi mi paralirzem nog?

KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu
Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania
Na ten temat powinien wypowiedzieć się specjalista (neurochirurg), przede wszystkim na podstawie analizy zdjęć z rezonansu. Na podstawie podanych informacji, bez możliwości wykonania badania klinicznego nie można określić możliwości i zakresu powikłań. najprawdopodobniej obecność tłuszczaka powoduje ucisk rdzenia kręgowego i odpowiada za dolegliwości, ale nie można jednoznacznie określić w jakim stopniu możliwe jest wyleczenie wady.
Lek. Daniel Lewczak Urolog
60 poziom zaufania
Trudno odpowiedzieć na to pytanie. Decyzję o zabiegu podejmuje neurochirurg. Z punktu widzenia urologicznego istnieje szansa że usunięcie przyczyny pęcherza neurogennego da poprawę, ale reguły nie ma