Czy warto stosować domowe lasery IPL/HPL do depilacji nadmiernego owłosienia?

Czy warto stosować domowe lasery IPL/HPL do depilacji nadmiernego owłosienia? Nie stać mnie na zabiegi w salonie, a mam sporo niechcianych włosów na karku, plecach i barkach. Mam jasną cerę i ciemne włosy na ciele. Rozważam zakup urządzenia SILK N' GLIDE, którego producent chwali się certyfikatem FDA i podkreśla jego skuteczność. Czy warto stosować takie urządzenia i na jakie- faktycznie - efekty można liczyć?

Witam , domowe urządzenia nie działają , mają za małą moc , poza tym IPL nie jest urządzeniem do depilacji. Do depilacji służy laser diodowy , odpowiedniej mocy i z certyfikatami , nie chiński - bo nie trzymają parametrów. Kupowanie urządzenia domowego to niepotrzebny wydatek.Pozdrawiam

Witam serdecznie, niestety urządzenie nie daje takich efektów jak depilacja laserem np diodowym w gabinecie. Można powiedzieć, że bardziej osłabia włosy. Sam producent podaje definicję działania systemu HPL- "Trwałą redukcję wzrostu włosa definiuje się jako długoterminową, stabilną redukcję liczby włosków, które ponownie wyrastają po serii zabiegów " . Wynika z tego, że włosy zostaną chwilowo zredukowane, po czym wyrosną jeśli zakończy Pani wykonywanie zabiegów. Naświetlanie przeważnie jest dość czasochłonne.
Porównanie metod depilacji: http://piekna-naturalnie.pl/usuwanie-to-wyzwanie/
Pozdrawiam
Paulina Dziedzic

Domowe systemy nie dają trwałej depilacji. Poza tym nie ufałbym producentowi, który nie podaje dokładnych parametrów, jak gęstość energii i czas impulsu. Efekt może być pozorny i nietrwały. Producent również pokazuje, że nie ma znaczenia czy skóra jest opalona a to świadczy o tym, że parametry tego światła są niewystarczające do depilacji.

Dzień dobry,

Urządzenia do użytku domowego z założenia są słabsze, ze względu na to, by ich użytkownik nie wyrządził sobie krzywdy. Obecnie najskuteczniejszą metodą na trwałe pozbycie się niechcianego owłosienia jest przeprowadzenie serii zabiegów laserem diodowym.
W razie dodatkowych pytań - służę pomocą i zapraszam na bezpłatną konsultację.

Pozdrawiam