Czy wbiło mi się coś na koniec języka?

Mam wrażenie że coś przykleiło bądź wbiło mi się na końcu języka. Skubalam słonecznik i się zakrztusiłam. Jak przelykam ślinę czuje jakby coś tam było. Byłam u laryngologa który oglądał gardło kamerka nawet, specjalnym lusterkiem i mówi że nic niepokojącego nie widzi. Minęło już parę dni a uczucie jest wciąż takie samo. Czy jest możliwe by oglądając gardło nie spojrzał na końcówkę języka? Nie ukrywam że zaczyna mnie już to denerwowac i nie wiem jak się tego pozbyć. Pomocy

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

w takim przypadku możliwe, że doszło jedynie do urazu języka/przełyku i stąd wynika nieprzyjemne uczucie zakłucia. Badanie, które wykonał lekarz laryngolog, jest zazwyczaj dokładnym badaniem, podczas którego lekarz powinien zwrócić uwagę także na końcówkę języka. W sytuacji, gdyby wraz z upływem dni stan nie ulegał poprawie, a uczucie kłucia nie słabło, należy udać się ponownie do lekarza w celu dokładnego zbadania, gdyż mogło zdarzyć się tak, że utkwił bardzo niewielki fragment łupinki ze słonecznika, którego lekarz nie zauważył gołym okiem, jeżeli tym razem uda się coś znaleźć, konieczne będzie usunięcie ciała obcego (najprawdopodobniej w znieczuleniu miejscowym).

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/osc-w-gardle-zadlawienia-oparzenia-jak-udzielic-komus-swiatecznej-pomocy

https://portal.abczdrowie.pl/jama-ustna

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.