Czy wynik pomiaru ciśnienia tętniczego krwi jest prawidłowy?

Witam mam pytanie moi rodzice chorują na nadciśnienie tętnicze . Ja ostatnio tez mam taku problem mianowicie bafam sobie cisnienie codziennie oto przyklady pomiaru 155/ 103 , 148/106, 146/93, 142/94, 133/84, 136/94 zglosilam sie do lekarza i lekarz powiedział ze moje cisnienie miesci sie w normie mam 35 lat . Czy powinnam zmienic lekarza czy raczej sie nie przejmować dziekuje

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Według wytycznych ciśnienie w pomiarach domowych powinno wynosić <135/85 mmHg. Oczywiście pomiary powinne być wykonane prawidłowo i sprawnym sprzętem, ponieważ nieprawidłowo wykonane pomiary mogą zawyżać wyniki. Myślę, że konsultacja z innym lekarzem może Pani pomóc.