Czy zdenerwowanie dziecka po zabraniu przedmiotu oznacza ADHD?

Witam mam problem z półtora rocznym dzieckiem dziecko jest bardzo nerwowe jesli mu sie cos zabierze, lub nie pozwoli mu sie na cos i jak mu cos sie nie udaje nie potrafi zniesc sprzeciwu bardzo mnie to nie pokoji czy dziecko moze niec ADHD czy cos w tym stylu

Dzień Dobry Pani,

Pani Dziecko, jasno akcentuje siebie i swoje potrzeby, co jak najbardziej jest w porządku.

Z przesłaniem radości dla Pani i Dziecka,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Szanowna Pani,

Rozumiem niepokój o stan zdrowia dziecka. To bardzo dobrze, że jest Pani taką czujną i zaangażowaną matką.
W opisywanym przez Panią wieku dziecka zaczyna się powoli jego proces indywiduacji - co oznacza stopniowe pojawianie się zachowań "buntowniczych". Dziecko po raz pierwszy w swoim życiu odkrywa, że może mieć inne zdanie niż rodzic oraz wyrażać swoje niezadowolenie i z radością zaczyna z tego prawa korzystać. Świadczy to o prawidłowym rozwoju dziecka i zazwyczaj nie wymaga interwencji specjalisty.
Jeżeli jednak poziom intensyfikacji takich zachowań zaczyna Panią niepokoić lub trudno jest Pani sobie z nimi poradzić, dobrym pomysłem jest skorzystanie ze wsparcia psychologa specjalizującego się w pomocy rodzinom z bardzo małymi dziećmi.
Psycholog dokona oceny stanu rozwoju dziecka i jeżeli coś go w nim zaniepokoi to doradzi Pani dalszą procedurę diagnostyczną. Będzie również w stanie zaproponować metody postępowania z dzieckiem, które będą sprzyjały wyciszaniu niechcianych zachowań.
Życzę Pani powodzenia.

Witam,
Myślę że jest bardzo bardzo młoda na bycie mamą. Proszę poczytać poradniki dotyczące rozwoju dziecka od poczęcia do lat 3. Dziecko jest żywą istotą, potrzebuje dużo uwagi, ciepła i serdeczności. Zabieranie dziecku na siłę jego zabawek może rzeczywiście wywoływać sprzeciw. Więc zamiast eksperymentować z zabieraniem przedmiotów lepiej się z dzieckiem bawić i otaczać go czułością, wtedy na pewno nie będzie miało ADHD lub innych schorzeń.
Warto też porozmawiać z lekarzem pierwszego kontaktu lub pediatrą, który opiekuje się dzieckiem.
Można też poczytać sobie o rozwoju małych dzieci w internecie.

Pozdrawiam, Alicja M. Jankowska
http://psychoterapie-szczecin.pl