Obsesyjne zachowania u dziecka z ADHD

Chłopiec 14 l ze stwierdzonym ADHD ( deficyt uwagi)Leczony bez farmakologi biofeedbackiem (ok.120 seansów w 2 lata ,11 i 12 rok) z wyrażną poprawą koncetracji i ustąpieniem nastawienia buntowniczego w szkole. Od kilku miesięcy, po zakończeniu leczenia biofe-edbackiem obsesyjnie myje ręce i twarz,kąpie się często 2 x /dzień, zęby myje 3x/dzień,strzyże włosy (na b.krótkie) kilka x /m-c.Ma małe poczucie czasu, spóznia się do szkoły i w trakcie zajęć. Prosimy o poradę . Rodzice

Proszę Panstwa,
radzilabym się skontaktować z lekarzem psychiatrą, tak zawsze warto robić w przypadku pojawienia się jakichkolwiek, nowych, niepokojących objawów. Wizyta u lekarza nie zawsze oznacza przepisania leków, szczególnie w przypadku dziecka. W leczeniu dzieci z ADHD a także z zachowaniami kompulsyjnymi (częste mycie itp.), ważna jest psychoterapia, najczęściej stosuje się metody poznawczo-behawioralne. Jednak zawsze warto być pod opieką specjalisty. Istnieje wiele specjalistycznych placówek w ktorych przyjmują psychiatrzy oraz psychoterapeuci, radziłabym poszukać takiego miejsca i udać się na konsultację.