Czy zepsute zęby mogą powodować problemy z nosem?

Czy zepsute zeby moga powodowac problemy z nosem takie jak uczucie zatkania, guli w nosie, zapchania nosa od bialej wydzieliny i bialych kuz, nadmiar flegmy w gardle ?

Jeżeli doszło do martwicy miazgi mogą pojawiać się znaczniej wielkości zmiany w kości. Jeżeli sprawa dotyczy zębów przednich szczęki to zmiany w kości mogą rozpychać tkanki nawet doprowadzić do utraty bluzki kostnej oddzielającej od nosa i być powodem opisanych problemów. Konieczna wizyta u stomatologa i wykonanie tomografii komputerowej w celu diagnostyki.