Czym mogą być bąble na skórze?

Dobry wieczór, Od pewnego czasu pojawiają mi się na skórze bąble jak po ukąszeniu komara. Nie jest ich dużo, od jednego do trzech najczęściej na plecach, choć zdarzały się na pośladkach jak i na twarzy. Pojawiają się bardzo szybko, a znikają powoli (do dwóch tygodni) i zostawiają po sobie zaczerwienienie. Nie wydaje mi się, że to reakcja alergiczna gdyż mam 28 lat, a bąble pojawiły sie dopiero kilka miesięcy temu. Co to może być i czy mam czuć się zaniepokojona?

Lek. Wojciech Zygmunt

Opisane objawy są dość niespecyficzne i trudne do diagnostyki bez obejrzenia zmian i ich badania palpacyjnego. Polecam udanie się do dermatologa w celu dokładniejszego zebrania wywiadu i badania. Istnieje szansa, że jest to wyprysk o charakterze alergicznym. Pozdrawiam i życzę zdrowia.