Dlaczego mam zawroty głowy i mroczki przed oczami?

Dzien dobry mam ciągle zawroty głowy, mroczki przed oczami(problem z ostrością), skoki gorąca gł na twarzy ( mniej więcej w tych samych godzinach,) czasami skurcze w okolicach dolnej części kręgosłupa. Byłem u kardiologa i nie mam nadciśnienia, miałem usg jamy brzusznej I też wszystko jest ok, okulista nie stwierdził wady wzroku, jeszcze muszę zrobić dopplera szyii. Nie wiem dlaczego tak się czuję na prawdę chce żeby się to już skończyło bo bardzo mi to przeszkadza i szukam pomocy ale lekarze nie są w stanie mi pomóc. Mam podobne objawy do nerwicy lekowej czy to może być to?? Gdzie szukać pomocy? Mam 28 lat. Z góry dziękuję za odp na moje pytania

Dzień dobry,
Rzeczywiście objawy należą do spektrum nerwic. Zatem Pana przypuszczenia mogą być prawdziwe. Polecam to sprawdzić i umówić się na konsultację psychologiczną. Ewentualnie można jeszcze podjać diagnostykę neurologiczną, czy te problemy nie mają takiego podłoża.
Polecam zatem zadziałać dwutorowo: 1) udać się na wizytę do neurologa i wykonać ewentualne zalecone przez niego badania, 2) udać się na konsultację psychologiczną i podjąć ewentualną terapię.
Pyta Pan gdzie szukać pomocy. Jeśli chodzi o psychoterapię, konsultacje psychologiczne w przypadku trudnosci, które Pan opisuje, to polecam psychologa pracującego w nurcie poznawczo-behawioralnym. Przede wszystkim dlatego, że ten typ terapii i podejscia psychologicznego jest jednym z bardziej efektywnych w przypadku zaburzeń lękowych (z którymi prawdopodobnie możemy mieć do czynienia). Wstępna rozmowa powinna doprowadzić do postawienia pewnych hipotez przez terapeutę i nakreślenia planu działania i przeciwdziałania Pana trudnościom. Takie spotkania mogą odbywać się na NFZ (ale wiemy jak z NFZ jest - długi czas oczekiwania),w gabinecie prywatnym, albo nawet online np. poprzez Skype.
Pozdrawiam serdecznie.