Dlaczego moje dziecko ma taki słaby zakres słów?

Mój syn ma 3,5 lata a jego zakres słów jest nadal bardzo słaby. Jest zdrowym chłopakiem urodzonym 3 tygodnie wcześniej przed terminem przez CC . Ma młodszego brata w wieku 2 lata. Jego brat mówi za to dużo ale po swojemu. Syn starszy rozumie się z nami i z bratem. Dobrze reaguję na polecenia. Mówi tylko 3 słowa w zdaniu np. Mama Alan niam niam. Gdy próbuję uczyć go wymawiać krótkie słowa reaguję płaczem. Nie wiem co robić, żeby zaczął mówić, nie wiem jakie ćwiczenia z nim robić w domu. Proszę bo pomoc

Witam Panią Serdecznie,

Proponowałabym kontrolną konsultację u pediatry prowadzącego Pani Synka, która
podejmie w razie potrzeby odpowiednie cele diagnostyczne.

Życzę Pani i Synkowi radości w codzienności,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Dzień dobry, rozwój mowy jest bardzo indywidualny. Oczywiście jeśli synek ma już 3,5 roku warto zastanowić się nad wizytą u logopedy. Tam dostanie Pani odpowiednie wskazówki jak ćwiczyć, co robić. Logopeda dokładnie nauczy Panią dobrze te ćwiczenia wykonywać. Dlatego proszę się nie bać tylko zarejestrować do specjalisty. Zapewne odpowiednia stymulacja aparatu artykulacyjnego przyspieszy rozwój mowy.
Pozdrawiam A. Pacia