Dlaczego nie potrzebuję seksu?

Witam! Mam 18 lat i od 2 lat jestem w związku. Mój problem polega na tym, że nie mam już ochoty na seks z partnerem. Kiedyś kochaliśmy się bardzo często i było przyjemnie. Teraz nie mam najmniejszej ochoty i chłopak jest zły, twierdzi, że to jest mój obowiązek, czasami czuję się do tego zmuszona i pod wpływem presji robię to, aby on się nie złościł. Teraz to nawet jego złość na mnie nie działa. On nie może zrozumieć, że ja już nie mam ochoty na ciągły seks, tak jak on. Nie wiem co o tym myśleć. Czy on ma rację, że to ja jestem wszystkiemu winna? Ja już nie wiem co robić. Proszę o jakaś radę. Z góry dziękuję.

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Nikt nie ma prawa zmuszać Cię do seksu! Wymuszenie współżycia jest karalne, nie ważne, czy dokonał go obcy mężczyzna czy Twój własny chłopak. Nie musisz się zgadzać na współżycie jeśli nie masz na to ochoty. To Twoje ciało i Twoje decyzje. Seks nie jest żadnym obowiązkiem. Współżycie spaja związek i pozwala pogłębiać bliskość.
Jeśli straciłaś ochotę na seks, to może warto zastanowić się nad Waszą relacją? Może nie czujesz się dobrze w tym związku? W takim przypadku wina nie leży po jednej stronie. Jeśli Wasza więź się rozluźnia, to może prowadzić do niechęci z Twojej strony. Dla kobiet bardzo ważne jest, by partner zapewniał im poczucie bezpieczeństwa, szacunek, ciepło i uczucia. Jeśli seks kojarzy Ci się z przymusem, obowiązkiem i ciągłymi wyrzutami ze strony partnera, to nic dziwnego, że nie masz ochoty współżyć.
Seks ma być przyjemnością, która daje satysfakcję obojgu partnerom. Zastanów się, czy relacja z chłopakiem w takiej formie Ci odpowiada i jak możesz poprawić sytuację w związku. Pamiętaj jednak, że jeśli tylko Ty będziesz chciała zmian, to Twoje wysiłki mogą nie przynieść oczekiwanych rezultatów.

Pozdrawiam