Brak ochoty na seks rok po ślubie

Witam, Mam 23 lata, od prawie roku jestem mężatkom. Z moim mężem jestem już w związku ponad 7 lat. Od Jakiegoś czasu nie mam w ogóle ochoty na sex, nie czuję popędu, jest to dla mnie duży problem, ponieważ mój mąż ma do mnie o to pretensje, że za rzadko uprawiamy sex. Jak już dochodzi do zbliżenia, to myślę tylko o tym, aby jak najszybciej to się skończyło. Zaznaczę tylko, że kiedyś mieliśmy z partnerem taki okres, że miałam ochotę na sex, ale to minęło .Co może być przyczyną?

Witam,

przyczyn takiego stanu rzeczy może być wiele: nadmiar obowiązków, zmęczenie, konflikty, niespójność oczekiwań (sprzed roku) względem teraźniejszej rzeczywistości... Żeby rozwiązać ten problem, który może narastać, zachęcam do kontaktu z psychologiem-seksuologiem. Warto, żeby poszła Pani z mężem - problemy na tle seksualnym dotyczą całego małżeństwa, a nie tylko jednej strony.

Pozdrawiam i trzymam kciuki!

Warto zastanowić się nad tym co w ostatnim czasie zmieniło się w pani życiu, a co mogło mieć wpływ na zaistniałą sytuację- zmiana obowiązków, pracy, sytuacji rodzinnej czy towarzyskiej, wzrost stresu itp..ponadto dobrze byłoby przeanalizować Państwa związek: Czy Wasza relacja spełnia Pani oczekiwania? Czy jest taka, jaką widziała Pani 'oczami wyobraźni' w przeszłości? Czy i czego Pani brakuje? Problemy natury seksualnej bardzo często są powiązane z generalną sytuacją związku i nie można jej izolować. W związku z tym po pierwsze polecam zastanowić się nad pewnymi kwestiami o których piszę, porozmawiać także na ten temat z partnerem i podjąć terapię par w celu zniwelowania trudności. Powodzenia!