Utrata zainteresowania seksem rok po ślubie

Jesteśmy z mężem rok po ślubie, a przedtem byliśmy razem 9 lat. Zauważyłam, że od czasu ślubu bardzo rzadko uprawiamy seks najwyżej raz na miesiąc, relacje między nami są przyjacielskie zawsze miałam problem z osiągnięciem orgazmu ale kochaliśmy się częściej teraz już oboje straciliśmy zainteresowanie seksem czy to jest normalne? czy można to jakoś leczyć? Często jestem zdenerwowana z tego powodu.

Dzień dobry!

Spadek libido jednego lub obojga partnerów i osłabienie namiętności w małżeństwie jest problemem dla wielu par. Warto zacząć od bliższego przyjrzenia się sytuacji np. przez rozmowy z partnerem, poznanie jego stanowiska i odczuć, własne refleksje, lekturę książek czy artykułów poradnikowych dot. tego tematu itp.

Drugim krokiem może być konsultacja z psychologiem (terapeutą małżeńskim lub psychologiem seksuologiem), aby uważniej przyjrzeć się relacji między Państwem (każdy człowiek, każda para jest inna, każdy z nas me specyficzne cechy osobowości itp.), mocnym stronom, ale też trudnościom w Państwa związku, historii Waszego dotychczasowego życia seksualnego itp.

Niekiedy odnajduje się medyczne przyczyny spadku libido (np. zaburzenia hormonalne), niekiedy właściwą drogą jest podjęcie psychoterapii indywidualnej lub partnerskiej.

Pozdrawiam!

Witam. Na samym początku proponowałabym zmianę czegokolwiek w waszym związku w celu jego odświeżenia, najgorzej bowiem jest wpaść w rutynę. Np. zostawić wszystkie obowiązki i wyjechać razem na weekend w romantyczne miejsce, kolacje przy świecach itp, romantyczne spotkania we spa z kolacją itp. , urozmaicać seks, poznawać nowe "triki" erotyczne, itp, itd, powodzenia