Dlaczego niemowlę nie chce ssać?

Dzień Dobry ! Mam pytanie odnośnie mojego dwumiesięcznego dziecka - od początku karmionego piersią. Mianowicie niepokoi mnie to, że od początku upałów Syn w ciągu dnia nie chce jeść. Dostawiam go do piersi kilkanaście razy - possie dosłownie dwie minuty i nie chce kontynuować, podczas próby dostawienia aby po dwóch minutach kontynuował zaczyna strasznie płakać. Dopiero późnym popołudniem possie troszkę dłużej w nocy natomiast je normalnie czy to powód do niepokoju ?

Najważniejsze jest to czy przybiera prawidłowo na wadze- jeśli tak to nie jest to powod do niepokoju. Być może najada się w te 2 minuty lub nadrabia w nocy. Proszę skontrolować wagę dziecka u położnej lub lekarza.