Dlaczego ten ząb jest tkliwy?

Witam, 3 tygodnie temu zostały mi założone korony na cyrkonie na całej górze. Od ok paru dni zaczęłam mieć tkliwa dwójkę, cały czas czuje ją, jest wrazliwa na ciepło- zimno. Moje pytanie brzmi. Czy została korona dobrze zamontowana? Czy moze powinno było zostać wykonane leczenie kanałowe przed jej założeniem? Czy istnieje w takim wypadku leczenie kanalowe na koronie? Czekam na odpowiedź Pani która mi ja wykonywała ale bardzo chciałabym mieć jeszcze opinie id Państwa.

Mogło dojść do zapalenia miazgi ale radziłbym sprawdzić zgryzowo czy nie ma przedwczesnych kontaktów w odcinku przednim. Jeśli miazga jest w stanie zapalnym to przy odpowiedniej technice i delikatnym opracowaniu korony jest możliwe leczenie przez koronę.