Dlaczego wciąż nie mogę przytyć?

Witam,

mam na imię Beata, jestem młodą mamą. Od kiedy pamiętam, zawsze moja masa ciała kształtowała się między 50-55 kg. W ciąży przytyłam 15 kg, ważąc 67kg. Dziś - rok po porodzie, znów ważę 54 kg przy wzroście 173 cm. Nie czuję się zbyt chudo, aczkolwiek w ciąży, ważąc więcej, czułam się bardziej kobieco. Nigdy nie stosowałam żadnych diet odchudzających. Moim problemem jest to, że nie dam rady przytyć, chociaż nie jem zbyt mało. Posiłki są regularne, prowadzę zdrowy tryb życia. Mam bardzo szybką przemianę materii. Chciałabym przytyć, ale już żadne moje metody nie skutkują. Proszę o poradę.

KOBIETA ponad rok temu

Witam,

przede wszystkim gratuluję Pani pociechy, na pewno musi być Pani bardzo szczęśliwa.

Co do diety, to polecam Pani lekturę artykułów, które znajdzie Pani w serwisie, między innymi: http://portal.abczdrowie.pl/dieta-na-przytycie-zasady
Najlepiej byłoby, gdyby zwiększać masę ciała zechciała Pani pod nadzorem dietetyka. Dlaczego? Otóż dlatego, iż dietetyk przeprowadzi z Panią wywiad żywieniowy, sprawdzi jak dużo kilokalorii dostarcza Pani wraz z dietą.

W przypadku, gdyby okazało się, iż Pani dieta jest bardzo niskokaloryczna (czasem tak się zdarza, że osoba ma wrażenie, że jada sporo, lecz są to produkty o niewielkiej ilości kcal lub po prostu jada niewiele), jej kaloryczność powinno się zwiększać stopniowo.

Nagłe, szybkie zwiększenie ilości kcal, może być dla organizmu szokiem.
Wtedy pojawiają się np. mdłości.

Jeśli jada Pani 3-4 posiłki, warto zwiększyć ich ilość nawet do 5-6.
O tym, jakie produkty warto włączyć do diety, pisałam już pod adresem:
http://portal.abczdrowie.pl/pytania/jak-szybko-przytyc

Pozdrawiam