Zapytaj lekarza

1 , 0 1 3 , 0 4 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dość liczne szczawiany wapnia w moczu

Witam Robiłem ostatnio badanie moczu. Oto wyniki parametrów, które mnie niepokoją: Krew 10/ul (0.015 norma) ph 5 (5-7.5) krwinki czerwone wyługowane 1-3 w pw. Krwinki białe 0-2 w pw. śluz poj. Szczawiany wapnia dość liczne w pw. Kiedyś miałem kłopoty z kamieniami oraz w mojej rodzinie jest przypadek kamicy. Mam też dość dziwny wynik tolerancji glukozy (75 g). Wynik na czczo: 88 mg/dl (55-110 norma) po 60 min 89 po 120 min 67.
MĘŻCZYZNA, 36 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Witam, wypowiem się co do szczawianów wapnia. Warto zastanowić się nad zmianą diety, skoro już w przeszłości miał Pan problemy z kamieniami i wywiad rodzinny jest dodatni. Tak prewencyjnie. A od dziś ma Pan zadanie - pić odpowiednie ilości płynów, minimum 1,5l dziennie. Na stronie mojej poradni trwa konkurs - do wygrania pakiet konsultacji (również on-line). Zapraszam do udziału. https://www.facebook.com/poradnialubczyk/

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety